Kategorie add

Szybki kontakt

Szybki kontakt


Nowe produkty

Nowe produkty

Bestseller

Marcin „Hugo" Kosiński - Biurwolandia.pl

352
44,50 zł
2 dni robocze
Stan magazynowy: Duża ilość.

 • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
 • Zwrot do 14 dni Zwrot do 14 dni
 • Dostawa od 12.50 zł Dostawa od 12.50 zł
  ?
  Sposób dostawy Czas realizacji* Koszt
  InPost Kurier 1-2 dni 9,90 zł
  InPost Kurier (pobranie) 1-2 dni 14,90 zł
  Paczkomaty 1-2 dni od 11,50 zł
  Paczkomaty (pobranie) 1-2 dni od 14,90 zł
  Kurier DPD 1-2 dni 18,00 zł
  Kurier DPD (pobranie) 1-2 dni 20,00 zł
  Odbiór osobisty 1-2 dni -
  więcej informacji

Biurwolandia

„Książka zawiera:
a) tezy słuszne i absolutnie nie do przyjęcia,
b) tezy niesłuszne i absolutnie nie do przyjęcia, oraz
c) kilka takich, które mnie się nie podobają – z czego jednak nie wynika, że są do przyjęcia.
Czyli, krótko pisząc: jest skazana na sukces.”

–Janusz Korwin-Mikke

Tonący w morzu absurdu…
… sarkazmu się chwyta.

Marcin „Hugo” Kosiński stawia pytanie: „co jest z tym krajem nie tak?” – a w odpowiedzi kładzie nacisk na jeden główny, zasadniczy argument: liczby. Nie będzie przekonywał Was sprytnymi zabiegami lingwistycznymi. Pokaże jedynie, bazując na czystych statystykach, jak wygląda rzeczywistość.

Idee i pomysły, które tu znajdziecie nie zawsze są politycznie poprawne. W sumie, rzadko kiedy są. Żyjemy jednak w niepoprawnych czasach. Gdy kapitan statku i jego majtkowie płyną cała naprzód na randkę z górą lodową – a szalupy oddano w portową dzierżawę – skok za burtę nagle nie wydaje się tak szalony.

Biurwolandia.pl to 308 stron eksplikacji największych bzdur polskiej biurokracji, kultury i społeczeństwa, przeszytych ironicznym rysunkiem Piotra Kochańskiego. To cios we wszelakie instytucje, które mydlą oczy obywatelom. A wszystko to w formie całkiem sporej, ale poręcznej książki… którą, „w razie W”, też można się zamachnąć.

Ilość stron: 308
Oprawa: miękka
Format: 155 x 215 mm

PDF DocumentLubisz darmowe próbki? Zobacz, co znajdziesz w Biurwolandia.pl! PDF Document


Marcin „Hugo” Kosiński

Libertarianin, Dziennikarz, Przedsiębiorca

Szef radia KonteStacja.com i wspólnik w firmie Kosinscy.IT wdrażającej testerów oprogramowania na rynek pracy. A poza tym konsultant ds. zbiórek crowdfundigowych oraz tworzenia społeczności internetowych.

Miłośnik ironii, surrealizmu, czarnego humoru, purnonsensu i sarkazmu. Dystans do siebie traktuje jako jedną najpraktyczniejszych umiejętności.

Przeciwnik brania dotacji europejskich. Propagator wolnego rynku, kreatywnej edukacji i wolności słowa.

A o jego bujnej przeszłości można poczytać: http://kosinski.it/kim-jest/

image


(…) Zdecydowana większość obserwacji i wniosków Marcina Hugo Kosińskiego jest najzupełniej słusznych. W zasadzie to pisze on to samo, co ja. Czytając te krótkie teksty, zwłaszcza dotyczące bieżących wydarzeń, przypominałem sobie, że sam widziałem i opisywałem sprawę podobnie. 

Dobrze się stało, że teksty Marcina „Hugo” Kosińskiego nie znikną gdzieś w internecie. Dzięki wydaniu ich w formie książki mają szansę przetrwać i dotrzeć do większej liczby odbiorców.

Sławomir Mentzen


(...) Marcin Hugo Kosiński takiej bojaźni w sobie nie ma. Dowodzi tego swoim wieloletnim działaniem, publicystyką, tym razem także aforystyką. Kosiński oszczędza więc obszernych cytatów z prasy lokalnej, wypowiedzi z trybun i forów, ograniczając je do formy felietonów i skeczów, które łatwiej zrozumieć, zapamiętać i przyswoić.

Jan Fijor


Hugo po prostu pisze, jak jest. Zdecydowanie polecam osobom szukającym książki na prezent dla nosaczy, którzy twierdzą, że „rząd coś daje”, a „przedsiębiorca to wyzyskiwacz”. To kolejna ważna cegiełka w budowaniu myśli wolnościowej w Polsce.

Obywatel D.C.


 

Jeśli da się obedrzeć ze skóry coś tak nagiego, jak szkielet, Kosiński właśnie to robi. Chociaż nie! On obdziera naszą wstydliwą rzeczywistość raczej z tłuszczu niż ze skóry, pokazując palcem miejsca, gdzie zanik tkanki mięśniowej naszego społeczeństwa i – przede wszystkim – zanik tkanki mózgowej naszych przywódców sięgnął szczytu(a raczej dna).

Hugo wytyka, drażni i dokucza; jak to Hugo – wszak jest zodiakalnym kontestorożcem. Czyta się ten jego thriller administracyjny zresztą nie gorzej niż kryminały Mroza czy innego Crichtona. 

–Maciej Dutko


 

A jeżeli całą swoja wiedzę bierzesz z TV to masz przerąbane. Bo albo wyrzucisz książkę po pierwszym akapicie albo nawrócisz się i zaczniesz pokutować. Pokutować, że wierzyłeś w kłamstwa przez tyle lat.  

Ale oczywiście to moja opinia. Ty poznaj fakty i wydaj własną.

–Krzysztof Burzyński

Contact form is not available

Opinie

Dodaj opinię

Marcin „Hugo" Kosiński - Biurwolandia.pl

Dodaj opinię