Kategorie add

Szybki kontakt

Szybki kontakt


Nowe produkty

Nowe produkty

Promocja Tygodnia

oszczędż

19.9 zł
Nowość Bestseller Przód książki pt. ,,Obrona wiary w obliczu współczesnych herezji Tom I''
 • Przód książki pt. ,,Obrona wiary w obliczu współczesnych herezji Tom I''
 • Tył książki pt. ,,Obrona wiary w obliczu współczesnych herezji Tom I''

Obrona wiary w obliczu współczesnych herezji Tom I - John R. T. Lamont, Claudio Pierantoni

OBRONA-03

„Obrona wiary w obliczu współczesnych herezji Tom I” to książka ukazująca poruszenie i niepokój wywołany obecnym zagrożeniami, z jakimi musi zmagać się Kościół katolicki. Mowa tutaj o transformacjach dokonanych w doktrynalnych założeniach naszej wiary, a także o ich następstwach, które wciąż postępują.

49,00 zł
Stan magazynowy: Duża ilość.

 • Bezpieczne płatnościBezpieczne płatności
 • Zwrot do 14 dniZwrot do 14 dni
 • Dostawa od 12.50 złDostawa od 12.50 zł
  ?
  Sposób dostawyCzas realizacji*Koszt
  InPost Kurier1-2 dniOd 9,90 zł
  InPost Kurier (pobranie)1-2 dniOd 14,90 zł
  Paczkomaty1-2 dniOd 11,50 zł
  Paczkomaty (pobranie)1-2 dniOd 14,90 zł
  Kurier DPD1-2 dniOd 14,00 zł
  Kurier DPD (pobranie)1-2 dniOd 16,90 zł
  Odbiór osobisty1-2 dni-
  Kurier DHL / Fedex4-7 dniZal. od wagi paczki

Co znajdziemy w książce?

Publikacja składa się ze zbioru pism wysyłanych do Papieża Franciszka od zaniepokojonych wiernych. Dzieło swoją przedmową wzbogacił arcybiskup Carlo Maria Vigano.

„Od momentu, kiedy Jorge Bergoglio przemówił z loży Bazyliki Świętego Piotra, do dnia dzisiejszego Katolicy są wciąż zakłopotani i wprowadzani w osłupienie wieloma działaniami i słowami Papieża. Międzynarodowa grupa kapłanów i uczonych niewyrażających zgody na rozprzestrzenianie błędów (niezależnie od ich źródła czy domniemanego usprawiedliwienia) stworzyła dokumenty składające się z pytań, wezwań, krytyki i ostatecznie oskarżeń: „Dubia” Czterech Kardynałów, Teologiczna Krytyka w „Amoris Laetitia”, „Correctio filialis de haeresibus propagatis” autorstwa 62 osób, „Otwarty list Biskupów Kościoła Katolickiego” oraz „Wezwanie kardynałów i protest przeciwko świętokradczym działaniom papieża Franciszka”. Te historyczne interwencje, powodujące poruszenie na całym świecie od chwili pojawienia się, otrzymały wsparcie tysięcy zatroskanych Katolików i zostały zebrane w całościowym wydaniu dla dobra wszystkich, którzy szukają przystąpienia do „wiary raz tylko przekazanej świętym” (List Judy 3). Sześć dokumentów uzupełniono wyborem ważnych artykułów i wywiadów. Wszystko stanowi krytykę, obronę lub rozwinięcie oceny postępowania papieża Franciszka”.

Rekomendacje książki:

„Dobrze uzasadnione argumenty za przestrzeganiem naturalnego i nieustannego nauczania Kościoła w obliczu dewiacji są aktami miłosierdzia, a nie grzesznego buntu. Ta książka jest nieocenionym zbiorem takich wysiłków”
 - ojciec Gerald E. Murray

„Z godną podziwu przejrzystością, bogactwem dowodów i argumentów ta  pojawiająca się w odpowiednim czasie książka zawiera najważniejsze opublikowane dokumenty przedstawiające stan rzeczy odnośnie do herezji celowo popełnianych przez papieża Franciszka. One są dzisiaj głównymi przyczynami i dowodami najgorszego kryzysu Chrześcijaństwa.
- John Finnis, profesor prawa w „Notre Dame Law School”

„Co, jeśli niektórzy szczerzy i zaangażowani Katolicy odnoszą wrażenie, że ich wysiłki i lojalność napotykają sprzeciw, a nie wsparcie ze strony Ojca Świętego? Co, jeśli w tak kłopotliwych okolicznościach, niektórzy nasi bracia i siostry będący uczonymi, nie mając żadnego innego wyjścia, dadzą publicznie dowód swojej troski? Wierzę, że zasługują na pełną szacunku uwagę a w żadnym razie nielekceważenie.”
- Michael Pakaluk, profesor etyki i filozofii społecznej, Amerykański Uniwersytet Katolicki

„Ta książka stanowi świadectwo walki toczonej wewnątrz Kościoła, porównywalnej jedynie z tą, jaką toczył Święty Anatazy w czwartym wieku”
Martin Mosebach, autor książki „Häresie der Formlosigkeit. Die römische Liturgie und ihr Feind”

„Bardzo wartościowa pozycja dla każdego z otwartym umysłem, poruszająca temat aktualnego przewrotu w Kościele.”
- Henry Sire, autor „Phoenix from the Ashes” i „Papież dyktator”

„Panuje zakłopotanie w kościele i wiele pytań zadanych papieżowi Franciszkowi pozostało bez odpowiedzi. Od czego zacząć? John Lamont i Claudio Pierantoni wydali bardzo potrzebne kompendium maksymalnie pewne naukowo dokumentujące wszystkie te problemy od „Amoris Laetitia”. Książka stanowi świadectwo historii. Ale co więcej: przynosi odpowiedzi Katolikom zranionym w ich własnej wierze”
— Jeanne Smits

„Tak jak mówi nam Chrystus: nie możemy służyć dwóm panom. Musimy wybierać między Bogiem a Mamoną, musimy wybierać między Duchem Świętym a „Duchem Czasów”. Ta bardzo pożyteczna książka pomaga nam w niepewnych czasach skupić się na ponadczaowej prawdzie Nauczania kościoła”
 – Joseph Pearce, wydawca, „St. Austin Review”, publicysta „Imaginative Conservative”

3DOM
9788367142014

Opis

Format
135x195 mm
Oprawa
miękka
Ilość stron
380

Contact form is not available

Zobacz także

Opinie

Dodaj opinię

Obrona wiary w obliczu współczesnych herezji Tom I - John R. T. Lamont, Claudio Pierantoni

„Obrona wiary w obliczu współczesnych herezji Tom I” to książka ukazująca poruszenie i niepokój wywołany obecnym zagrożeniami, z jakimi musi zmagać się Kościół katolicki. Mowa tutaj o transformacjach dokonanych w doktrynalnych założeniach naszej wiary, a także o ich następstwach, które wciąż postępują.

Dodaj opinię